Koronawirus - regulacje dotyczące cudzoziemców

Dodano: 11.10.2021

Tak. Jeżeli ostatni dzień ważności Twojej karty pobytu przypadał w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, ogłoszonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, okres ważności tej karty pobytu ulega przedłużeniu z mocy prawa do upływu 30. dnia następującego po dniu odwołania tego ze stanów, który obowiązywał jako ostatni. Oznacza to, że masz prawo do posługiwania się posiadaną kartą pobytu jako ważną pomimo upływu określonej w nim daty końcowej okresu ważności. Posiadając taką kartę pobytu zachowujesz prawo do przekraczania granicy państwowej.

czytaj dalej...
Dodano: 11.10.2021

Tak. Posiadacze wiz krajowych zachowują prawo do przekraczania granicy państwowej  oraz pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, a także przez okres 30 dni po odwołaniu tego ze stanów, który będzie obowiązywał jako ostatni.

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Sprawdzanie postępów w sprawie jest możliwe pod adresem: https://www.poznan.uw.gov.pl/cudzoziemcy-stan/

Jeżeli nie masz jeszcze numeru sprawy i kodu dostępu - wypełnij formularz kontaktowy https://migrant.poznan.uw.gov.pl/pl/zlozylem-wniosek, wybierając temat wiadomości: chcę uzyskać numer sprawy i kod dostępu.

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Jeśli masz wątpliwości co do procedury i dokumentów, jakie należy złożyć zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszym portalu - znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje.

Skorzystaj z naszych podpowiedzi krok po kroku: Przebywam w Polsce

Jeśli wciąż będziesz miał pytania, skorzystaj z formularza kontaktowego.  Ze względu na ilość zapytań odpowiedź wyślemy po ok. 1 tygodniu.

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Karty pobytu wydajemy po zarejestrowaniu się na wizytę internetową. Zarejestruj się 

Wybór lokalizacji do odbioru karty pobytu (Poznań, Kalisz, Konin, Leszno, Piła) powinien być zgodny z wcześniejszą deklaracją, gdyż karty pobytu są dystrybuowane z wyprzedzeniem. Jeżeli umówiłeś wizytę w innym miejscu, poproś o przekazanie Twojej karty do tego biura.

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Osoby, które złożyły wniosek i otrzymały wezwania do uzupełnienia braków formalnych mają podany w piśmie specjalny numer telefonu, pod którym zostaną umówieni na wizytę (tzw. rezerwacja telefoniczna). Wizyty są umawiane tylko dla osób, które dostały wezwanie do uzupełnienia braków formalnych.

 

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Wszystkie uzupełnienia do wniosków (jak również wnioski) można przesyłać do nas pocztą. Jeśli zostałaś poproszona o okazanie oryginału dokumentu do wglądu, możesz wysłać oryginały dokumentów i jeśli chciałabyś je odzyskać po wykorzystaniu, wtedy proszę dołączyć wniosek o zwrot tych dokumentów ze wskazaniem adresu, gdzie mają zostać wysłane. Wniosek pobierz tutaj. Paszportu nie wysyłaj, pokażesz go urzędnikowi podczas osobistego stawiennictwa.

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Wnioski o zezwolenia na pracę można składać przez portal: www.praca.gov.pl

Podpowiadamy jak to zrobić krok, po kroku: Chcę zatrudnić cudzoziemca

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Karta pobytu, podobnie jak inne dokumenty pobytowe zostały przedłużone przez tzw. przepisy Covidowe do 30 dnia po zakończeniu epidemii – czyli na ten moment i co najmniej tak długo jak trwa pandemia  - pozostają ważne.

Więcej na ten temat piszemy tutaj: Rozwiązania prawne dla cudzoziemców w okresie epidemii - przypomnienie 

czytaj dalej...
Dodano: 25.11.2020

Infolinia odbiera połączenia, a rozłączanie zdarza się, gdy nie jest możliwe odebranie połączenia, biorąc pod uwagę liczbę osób oczekujących w kolejce oraz czas do końca obsługi. 

Rezerwacje internetowe mamy obecnie zapełnione na każdy dzień, dlatego nie ma możliwości zarejestrowania wizyty. Nowe numery uruchamiają się codziennie.

Sytuacja jest wyjątkowa ze względu na pandemię. Prosimy o wyrozumiałość w tych trudnych okolicznościach. Dokładamy wszelkich starań, aby usprawniać obsługiwanie naszych klientów.

czytaj dalej...

Strony