Wysłałem pocztą wniosek o pobyt czasowy i kopie wszystkich dokumentów. Nie mogę wysłać oryginałów dokumentów. Czy nie byłoby łatwiej wyznaczyć mi wizytę, połączoną ze złożeniem odcisków palców i sprawdzić, czy kopie są odzwierciedleniem oryginałów?

Created on: 14.04.2020

Cd. pyt. Poprzednio czekałem na decyzję 7 miesięcy. Jeśli wysłałbym oryginał paszportu, karty pobytu, umowy o pracę, umowy najmu lokalu, to w czasie oczekiwania na decyzję ( z mojego doświadczenia około pół roku) zostałbym praktycznie bez dokumentów. Notariusz to wydatek, czas oraz trudno pogodzić załatwianie sprawy z czasem pracy.

W chwili obecnej dokumenty możesz wysłać tylko pocztą. Gdy przywrócimy obsługę bezpośrednią, będziesz mógł okazać oryginały wszystkich dokumentów wysłanych do nas pocztą (w odpowiedzi na nasze wezwanie lub z własnej inicjatywy). Stanowczo odradzamy wysyłanie paszportu pocztą - powinieneś ten dokument okazać w urzędzie osobiście, po uruchomieniu obsługi bezpośredniej. Osobiste stawiennictwo i pobranie odcisków palców jest konieczne do rozpoczęcia procedury, więc nawet wysłanie pocztą kompletu dokumentów uniemożliwia rozpoczęcie analizy Twojego wniosku. Uzupełnienie dokumentów pocztą zalecamy przede wszystkim w tych sprawach, gdzie uzupełnione zostały braki formalne wniosku i trwa postępowanie dowodowe.

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.