Чи можуть працювати та перебувати в Польщі біженці з України, які мають іншу національність? Які вони мають права?

Created on: 16.03.2022

Спеціальні рішення стосуються:

  • громадяни України та одного з подружжя громадян України, який має громадянство іншої крани, що приїхали до Польщі з України з 24.02.2022 року і хочуть залишитися в Польщі
  • громадяни України, які мають Карту Поляка та члени їх найближчої родини: один з подружжя, малолітні діти громадянина України, малолітні діти одного з подружжя громадянина України, інші найближчі родичі, які проживали разом як одна родина з громадянином України або з одним з подружжя безпосередньо перед приїздом до Польщі і які тоді були повність або частково на утриманні громадянина України  або одного з подружжя

Громадяни інших країн, які не підпадають під дію спеціальних рішень можуть подати заяву до Голови управління у справах іноземців з метою отримання довідки, що підтверджує надання тимчасового захисту. З метою підтвердження відповідності усім вимогам щодо надання тимчасового захисту, зверніться до Головного управління у справах іноземців

У виконавчому рішенні Ради (ЄС) 2022/382 від 04 березня 2022 року, яка стверджує існування масового напливу переселенців з України згідно з ст. 5 Директиви 2001/55/WE та дає результат у вигляді тимчасового захисту були визначені:

  • особи бех громадянства або громадяни інших країн, які перед 24.02.2022 р. мали статус біженця на території України або еквівалентний захист та члени їх сімей за умови спільного проживання на території України
  • особи без громадянства або громадяни третіх країн, які перед 24.02.2022 р. легально проживали на території України на підставі дозволу на постійне перебування і не можуть повернутися до країни свого походження

Особа, яка має довідку, що підтверджує право користування з тимчасового захисту може звернутися з проханням про надання медичної допомоги та допомоги при розміщенні, а також у харчуванні та допомозі у вигляді грошових виплат.

Довідка є єдиним доказом надання тимчасово захисту в Польщі та протягом своєї дії вона засвідчує право власника на легальне перебування в Польщі. Іноземець, який користується з тимчасового захисту може працювати без дозволу на працю та здійснювати господарську діяльність на території Польщі на тих самих умовах, що і громадяни Польщі.

Ознайомтеся також з повідомленням Голови управління у справах іноземців.

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.