- Як отримати статус біженця? Чи необхідно Вам звертатися до органів з метою отримання статусу біженця?

Created on: 16.03.2022
  • громадяни України та один з подружжя громадян України, які має громадянство іншої крани, що приїхали до Польщі з України з 24.02.2022 року і хочуть залишитися в Польщі
  • громадяни України, які мають Карту Поляка та члени їх найближчої родини: один з подружжя, малолітні діти громадянина України, малолітні діти одного з подружжя громадянина України, інші найближчі родичі, які проживали разом як одна родина з громадянином України або з одним з подружжя безпосередньо перед приїздом до Польщі і які тоді були повністю або частково на утриманні громадянина України або одного з подружжя не повинні звертатися до органів з метою надання статусу біженця

підлягають під дію спеціальних рішень, які стосуються передусім легалізації перебування в Польщі у період на 18 місяців з 24 лютого 2022 року, можливості працевлаштування без дозволу на працю, здійснення господарської діяльності, медичного захисту або отримання соціальної допомоги.

Крім того:

  • особи бех громадянства або громадяни інших країн, які перед 24.02.2022 р. мали статус біженця на території України або еквівалентний захист та члени їх сімей за умови спільного проживання на території України
  • особи без громадянства або громадяни третіх країн, які перед 24.02.2022 р. легально проживали на території України на підставі дозволу на постійне перебування і не можуть повернутися до країни свого походження

підлягають під дію тимчасового захисту на підставі виконавчого рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 04 березня 2022 року, яка стверджує існування масового напливу переселенців з України згідно з ст. 5 Директиви 2001/55/WE та дає результат у вигляді тимчасового захисту. Особам, які підлягають під тимчасовий захист, Голова управління у справах іноземців видає довідку, що підтверджує надання тимчасового захисту. Особа, яка має довідку що підтверджує право користування з тимчасового захисту може звернутися з проханням про надання медичної допомоги та допомоги при розміщенні, а також у харчуванні та допомозі у вигляді грошових виплат.

Ознайомтеся також з повідомленням Голови управління у справах іноземців.

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.