Легальна робота в Польщі

Кого це стосується

Якщо Ви є:

  • громадянином України або одним з подружжя громадянина України та маєте громадянство іншої країни і Ви приїхали з України до Польщі з 24.02.2022 року та хочете залишитися в Польщі
  • громадянином України і легально перебуваєте в Польщі на підставі інших документів, наприклад дозволу на тимчасове перебування, візи — не має значення з якого дня Ви перебуваєте в Польщі

Ви можете легально працювати у кожного роботодавця в Польщі без додаткового дозволу.

Особливі положення не стосуються громадян інших країн, які приїхали з України від 24.02.2022 року.

Що Вам необхідно робити?

Вам необхідно отримати номер PESELтак Ви можете його отримати.

Ви можете працювати на підставі повідомлення роботодавця.

Роботодавець повинен повідомити районний центр зайнятості про намір доручення роботи протягом 14 днів від моменту працевлаштування.

Роботодавцю необхідно вислати електронне повідомлення.

У випадку зміни роботодавця необхідно тільки повідомлення від роботодавця.

Вам немає необхідності мати новий дозвіл на працю, заяву про намір доручення здійснення праці або зміняти дозвіл на тимчасове перебування та працю.

Що Вам необхідно робити, якщо Вас не стосуються спеціальні положення?

Якщо Ви є:

  • особою без громадянства або громадянином третьої країни та перед 24.02.2022 р. Ви мали на території України статус біженця або еквівалентний захист або Ви є членом сім'ї такої особи, за умови спільного проживання на території України
  • особою без громадянства або громадянином третьої країни та перед 24.02.2022 р. Ви проживали на території України на підставі дозволу на постійне перебування та не можете повернутися до країни свого походження

Ви отримаєте тимчасовий захист на підставі виконавчого рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 року, яке стверджує існування масового напливу переселенців з України згідно зі ст. 5 Директиви 2001/55/WE та дає результат у вигляді впровадження тимчасового захисту.

Голова управління іноземців видає довідку, яка підтверджує надання тимчасового захисту.

Маючи довідку про надання тимчасової охорони Ви можете працювати без дозволу на працю та здійснювати господарську діяльність на тих самих умовах, що громадяни Польщі.

З метою підтвердження відповідності усім вимогам щодо надання тимчасового захисту, зверніться до Головного управління іноземців. Тут можна знайти повідомлення Голови управління у справах іноземців.

Чи була ця сторінка корисною?

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

FAQ

Чи можуть легально працювати біженці, які не мають документів?

Громадяни України, які приїхали з України до Польщі з 24.02.2022 року та хочуть залишитися в Польщі, мають легальне перебування строком на 18 місяців з 24.02.2022 року. В цей період вони можуть працювати на таких самих умовах, що і громадяни Польщі. Роботодавець повинен повідомити про...

czytaj całą odpowiedź...

Чи можуть працювати та перебувати в Польщі біженці з України, які мають іншу національність? Які вони мають права?

Спеціальні рішення стосуються:

  • громадяни України та одного з подружжя громадян України, який має громадянство іншої крани, що приїхали до Польщі з України з 24.02.2022 року і хочуть залишитися в Польщі
  • громадяни України, які мають Карту Поляка та члени їх найближчої родини:...
czytaj całą odpowiedź...

Як виглядає ситуація осіб, які в'їхали до Польщі через інші країни ЄС?

Ви можете подати заяву до Голови управління у справах іноземців з метою отримання довідки, що підтверджує надання тимчасового захисту.  З метою підтвердження відповідності усім вимогам щодо...

czytaj całą odpowiedź...

Як бути жінкам, які мають малолітніх дітей та не можуть працювати?

Спеціальні юридичні рішення для громадян України забезпечують доступ до догляду за дітьми у дитячих садках та яслах, щоб батьки не були виключені з ринку праці. Особи, які не зможуть працювати, можуть зареєструватися як безробітні особи. Крім того, вони зможуть скористатися з різних форм...

czytaj całą odpowiedź...

Як бути дітям, які не мають жодних документів, як їх зареєструвати, як їх лікувати?

Діти, яким ще не виповнилося 18 років, можуть бути зареєстровані та можуть отримати номер PESEL також на підставі свідоцтва про народження. Крім цього, консульські установи України в Польщі:

  • продовжують строк дії...
czytaj całą odpowiedź...