Один з подружжя має дозвіл на перебування

Коли необхідно подати заяву?

Заяву необхідно подати у тому випадку, якщо Ви плануєте перебувати на території Польщі довше ніж 3 місяці та якщо один з подружжя, до якого Ви хочете долучитися, проживає на території Республіки Польща:

  • На підставі дозволу на постійне перебування,
  • На підставі дозволу перебування довгострокового резидента ЄС,
  • У зв’язку надання статусу біженця,
  • У зв’язку з наданням додаткового захисту,
  • Що найменше 2 роки на підставі наступних дозволів на тимчасове перебування, зокрема, безпосередньо перед поданням заяви про надання дозволу на тимчасове перебування для члена сім’ї – на підставі наданого йому дозволу не менш ніж 1 рік,
  • На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою наукових досліджень,
  • На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою наукових досліджень, якщо іноземець має документ, що дає йому право на перебування, про який йдеться в ст. 1 абз.2а Розпорядження Ради Міністрів №1030/2020, з приміткою “науковець”, виданий іншою країною-членом ЄС, якщо договір про прийняття іноземця з метою реалізації дослідження був укладений з відповідним науковим закладом цієї країни, що передбачає проведення наукових досліджень також на території республіки Польща,
  • На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою виконування праці для висококваліфікованих працівників,
  • На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою виконування праці у рамах переведення (переміщення) всередині підприємства,
  • На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою використання довгострокової мобільності,
  • У зв’язку з наданням дозволу на перебування з гуманітарних причин.

У випадку, якщо Ви перебуваєте в Польщі, заяву з метою надання дозволу на тимчасове перебування Вам необхідно подати особисто, не пізніше останнього дня Вашого легального перебування на території Польщі.

У випадку, якщо Ви перебуваєте за межами Польщі та хочете долучитися до одного з подружжя, який проживає в Польщі та має один з вищевказаних дозволів, заяву з метою надання дозволу на тимчасове перебування з метою возз’єднання сім’ї подає від Вашого імені один з подружжя, до якого Ви хочете долучитися. Для подання заяви від Вашого імені необхідна Ваша письмова згода. Ця згода є рівнозначна наданню довіреності від Вашого імені одному з подружжя, що проживає на території Польщі для подальших дій щодо Вашої заяви.

У випадку, якщо один з подружжя, з яким Ви маєте намір проживати на території Польщі не має жодного з вище вказаних документів, що дає право на перебування, Ваша заява з метою надання дозволу на тимчасове перебування  буде розглянута на підставі правил, визначених для іноземця, один з подружжя якого, клопочеться про надання першого дозволу на тимчасове перебування. Перевірте необхідні умови для отримання дозволу.

Перед поданням заяви, будь ласка, ознайомтесь з нашими вказівками щодо заповнювання бланку заявиі

Де необхідно подати заяву?

Заяву ви можете подати особисто у Відділі у справах іноземців в Познані або в одному з представництв управління. 

Аби подати заяву, Вам необхідно зареєструватися через Інтернет – зареєструвати візит

Якщо Ви не будете мати можливість подати заяву особисто до останнього дня Вашого легального перебування, для дотримання терміну, вишліть заяву поштою.

Дата висилання кореспонденції  на пошті вважається датою подання заяви.

Якщо Ви подасте заяву поштою, наступним кроком буде Ваша особиста присутність/сканування відбитків пальців. Під час Вашого візиту Ви можете також подати інші документи, які необхідні для отримання штемпеля у паспорт.

Дізнайтеся, як записатися на процедуру сканування відбитків пальців.

Які документи необхідно подати?

У випадку, якщо Ви перебуваєте на території Польщі та подаєте заяву особисто:

Документи, необхідні для отримання штемпеля у паспорт (т.з. формальні вимоги):

  • Заява в 1 екземплярі, заповнена згідно з вказівками (завантажити бланк). Бланк заяви Ви можете також знайти у кожному з наших представництв;

  • 4 фотографії;
  • Ксерокопія дійсного проїзного документу (оригінал необхідно показати). У виняткових ситуаціях, якщо Ви не маєте дійсного проїзного документу і не маєте можливості його отримати, Ви можете надати інший документ, який підтверджує Вашу особу.

Для провадження ініціювання необхідно також підтвердження сплати гербового збору.

ОПЛАТИТИ ОНЛАЙН

Документи необхідні для надання дозволу:

Вам необхідно подавати оригінали документів/або завірені копії.

 У випадку, якщо Ви перебуваєте за межами Польщі і заяву від Вашого імені подає один з подружжя, що проживає в Польщі.

Документи, необхідні ніціювання провадження для ініціювання провадження    :

  • Заява в 1 екземплярі, заповнена згідно з вказівками (завантажити бланк). Бланк заяви Ви можете також знайти у кожному з наших представництв;
  • 4 фотографії;
  • Ксерокопія дійсного проїзного документу (оригінал необхідно показати). У виняткових ситуаціях, якщо Ви не маєте дійсного проїзного документу і не маєте можливості його отримати, Ви можете надати інший документ, який підтверджує Вашу особу.
  • Письмова згода на подання заяви від Вашого імені на одного з подружжя.

Для провадження ініціювання необхідно також підтвердження сплати гербового збору.

ОПЛАТИТИ ОНЛАЙН

Документи необхідні для надання дозволу:

Вам необхідно подавати оригінали документів/або завірені копії

Що Вам необхідно знати?

Прочитайте наші поради

Вимога наявності стабільного та регулярного доходу вважається виконаною, якщо кошти Вашого утримання буде покривати один з подружжя, що проживає та території Польщі.

Під час розгляду заяви про надання дозволу на тимчасове перебування одному з подружжя громадянина Польщі, управління буде перевіряти, чи шлюб не був укладений з метою уникнення положень закону щодо в’їзду та перебування іноземця на території Республіки Польща. У разі необхідності вияснень або уточнень щодо зібраних доказів у справі, під час розгляду справи, Вас можуть попростити надати інші необхідні документи або дати свідчення, що підтверджують обставини, які Ви зазначили у заяві, а також обставини, що стосуються мети укладення шлюбу.

Дозвіл з метою возз’єднання із сім’єю дає право працювати без додаткового дозволу на працю. Інформацію, про можливість виконування праці без додаткового дозволу на працю, Ви можете знайти у поясненнях до рішення про надання Вам дозволу на тимчасове перебування. У посвідці на перебування, що видана на підставі цього дозволу, розміщена примітка “доступ до ринку праці”. 

У випадку,  якщо Ви перебуваєте за межами Республіки Польща, після отримання дозволу на тимчасове перебування з метою возз’єднання сім’ї, Вам необхідно отримати візу з метою реалізації отриманого дозволу. Після приїзду до Польщі – подайте заяву про видання посвідки на перебування.

Ви отримали рішення – як отримати посвідку на перебування?

Посвідка на перебування може бути Вам видана після позитивного рішення про надання Вам дозволу.

Ознайомтесь, як отримати посвідку на перебування:

Якщо Ви подали заяву з метою надання дозволу на тимчасове перебування особисто.

Якщо заяву з метою надання дозволу на тимчасове перебування, від Вашого імені, було подано одним з подружжя.

Чи була ця сторінка корисною?

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

FAQ

Чи можете Ви подати заяву для отримання дозволу на тимчасове перебування з метою навчання у школі для дітей, якщо батьки ще не мають посвідок на перебування?

Заяву для малолітньої дитини необхідно подати у зв'язку з перебуванням разом з батьками. У цьому випадку, пам'ятайте, що фінансові кошти батьків є головним джерелом утримання малолітньої дитини. У зв'язку з цим, рішення не може бути прийняте до моменту, поки батьки не легалізують своє...

czytaj całą odpowiedź...