Легальне перебування в Польщі

Кого це стосується?

Ваше перебування в Польщі є легальним 18 місяців від 24.02.2022 року — якщо Ви маєте громадянство України або Ви є одним з подружжя громадянина України і маєте громадянство іншої країни та Ви приїхали з України до Польщі з 24.02.2022 року та хочете залишитися в Польщі.

Легальне перебування мають також діти, які народилися в Польщі, а мати є громадянкою України або жінкою громадянина України та яка приїхала з України до Польщі з 24.04.2022 року та хоче залишитися в Польщі. Перебування дитини вважається легальним протягом легального перебування матері.

Ви втратите це право, якщо Ви виїжджаєте з Польщі на період більш 1 місяця.

Ваше перебування в Польщі є легальним 18 місяців з 24.02.2022 року, якщо:

  • Ви маєте громадянство України та маєте Карту Поляка і Ви залишили Україну з 24.02.2022 року, а далі Ви легально приїхали до Польщі та хочете залишитися в Польщі
  • Ви є членом найближчої родини громадянина України, який має Карту Поляка та Ви залишили Україну з 24.02.2022 року, а далі Ви легально приїхали до Польщі та хочете залишитися в Польщі

Що Вам необхідно робити?

Вам немає необхідності подавати ні заяв з метою легалізації перебування, ні заяв з метою отримання статусу біженця.

Ваше легальне перебування виникає з положень Закону.

Якщо Ви хочете залишитися в Польщі, Ви можете звернутися з заявою про надання Вам номера PESEL у будь-якому управлінні гміни.

Так Ви можете отримати номер PESEL.

Які права Ви маєте?

Доступ до ринку праці — Ви можете працювати без додаткових дозволів, за умови що роботодавець повідомить районний центр зайнятості протягом 14 днів від дня Вашого працевлаштування. Роботодавцю необхідно вислати електронне повідомлення.

Здійснення господарської діяльності — Ви можете здійснювати господарську діяльність на тих самих умовах, що і громадяни Польщі. Єдиною умовою є наявність номера PESEL.

Доступ до грошових виплат:

  • 500+,
  • добрий старт,
  • одноразова грошова допомога у розмірі 300 польських злотих на 1 особу, призначених на утримання, взуття, засоби особистої гігієни та оплати за житло,
  • сімейні виплати,
  • сімейний капітал опіки,
  • доплати за перебування дитини у дитячому садку, дитячому клубі, у сімейного опікуна,
  • інше

Доступ до медичних послуг — Ви маєте гарантований доступ до публічної системи охорони здоров'я, на тих самих умовах, що і громадяни Польщі.

Доступ до навчання та інших публічних послуг.

Як продовжити перебування?

Заяву з метою отримання дозволу на тимчасове перебування Ви зможете подати не раніше ніж через 9 місяців від дня в'їзду до Польщі, але не пізніше ніж перед закінченням 18 місяців рахуючи від 24.02.2022 року.

Заява, що буде подана раніше ніж 9 місяців від дня в'їзду не буде розглянута.

Якщо Ви подасте заяву вчасно, Ви отримаєте дозвіл на тимчасове перебування на 3 роки з повним доступом до ринку праці без додаткових умов щодо доходу, проживання тощо.

Кого не стосуються спеціальні положення?

Що робити якщо Вас не стосуються спеціальні положення?

Якшо Ви є:

  • особою без громадянства або громадянином іншої країни, який перед 24.02.2022 р. мав статус біженця на території України або еквівалентний захист та члени сімей за умови спільного проживання на території України
  • особою без громадянства або громадянином третьої країни, який перед 24.02.2022 р. легально проживав на території України на підставі дозволу на постійне перебування і не може повернутися до країни свого походження

Ви підлягаєте під дію тимчасового захисту на підставі виконавчого рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 04 березня 2022 року, яка стверджує існування масового напливу переселенців з України згідно з ст. 5 Директиви 2001/55/WE та дає результат у вигляді тимчасового захисту.

Особам, які підлягають під тимчасовий захист, Голова управління у справах іноземців видає довідку, що підтверджує надання тимчасового захисту.

Особа, яка має довідку що підтверджує право користування з тимчасового захисту може звернутися з проханням про надання медичної допомоги та допомоги при розміщенні, а також у харчуванні та допомозі у вигляді грошових виплат.

Довідка є єдиним доказом надання тимчасово захисту в Польщі та протягом своєї дії вона засвідчує право власника на легальне перебування в Польщі. Іноземець, який користується з тимчасового захисту може працювати без дозволу на працю та здійснювати господарську діяльність на території Польщі на тих самих умовах, що і громадяни Польщі.

З метою підтвердження відповідності усім вимогам щодо надання тимчасового захисту, зверніться до Головного управління у справах іноземців. Тут можна знайти повідомлення Голови управління у справах іноземців.

Чи була ця сторінка корисною?

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

FAQ

Де та як Ви можете заявити про Ваше перебування в Польщі?

Якщо Ви маєте громадянство України та Ви в'їхали до Польщі з 24 лютого 2022 року та плануєте залишитися в Польщі, Вам немає необхідності реєструвати Ваше перебування. Ви будете перебувати легально в Польщі 18 місяців з 24.02.2022 року. Ви можете подати заяву з метою отримання номеру...

czytaj całą odpowiedź...

Як легалізувати перебування біженця, який не має документів (без паспорта, без документа, що підтверджує особу)?

- Як отримати статус біженця? Чи необхідно Вам звертатися до органів з метою отримання статусу біженця?

  • громадяни України та один з подружжя громадян України, які має громадянство іншої крани, що приїхали до Польщі з України з 24.02.2022 року і хочуть залишитися в Польщі...
czytaj całą odpowiedź...

Чи необхідно Вам звернутися до органів з метою отримання штемпеля, що підтверджує перетин кордону, якщо Ви не отримали штемпеля/посвідчення на кордоні?

Немає такої необхідності. Якщо Ви не маєте штемпеля, що підтверджує перетин польського кордону або посвідчення про перетин кордону з 24.02.2022 року, Вам необхідно звернутися з метою...

czytaj całą odpowiedź...

Як можна працевлаштувати біженців?

Роботодавець повідомляє районний центр зайнятості про намір доручення праці громадянину  України протягом 14 днів від дня працевлаштування. Повідомлення необхідно вислати в електронному вигляді за допомогою...

czytaj całą odpowiedź...