Obywatelstwo polskie

Fundusz Azylu, Migracji i Integracji (w skrócie FAMI) to mechanizm finansowy zastępujący Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców, Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz Europejski Fundusz Powrotów Imigrantów, funkcjonujące w ramach Programu ogólnego SOLID „Solidarność i zarządzanie przepływami migracyjnymi”.

czytaj dalej...

Jeżeli postepowaie zostało zawieszone na Twój wniosek, w każdej chwili możesz złożyć wniosek o jego podjęcie. Nie wymaga on szczególnego uzasadnienia. Wystarczy, że napiszesz że zawieszone postępowanie może być znów prowadzone. jeśli zmieniłeś adres do korespondencji, powiadom nas o tym.  Masz 3 lata na złożenie wniosku o podjęcie postępowania. Termin liczy się od daty zawieszenia postępowania. Jeżeli tego nie zrobisz, przyjmiemy, że wycofujesz swój wniosek i postępowanie zostanie zakończone.

czytaj dalej...

Notariusz to powoływany przez Ministra Sprawiedliwości prawnik upoważniony do sporządzania aktów notarialnych i dokonywania innych czynności notarialnych, takich jak na przykład sporządzanie poświadczeń własnoręczności podpisu, zgodności okazanej kopii z oryginałem. Czynności dokonane przez notariusza zgodnie z prawem mają charakter dokumentu urzędowego. Znajdź notariusza.

czytaj dalej...

Wymagane jest gdy starasz się o pobyt rezydenta długoterminowego UE lub uznanie za obywatela polskiego. Spełniasz to kryterium jeśli:

  • posiadasz państwowy certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1 spełniasz to kryterium. Jest to certyfikat wystawiony przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie certyfikatpolski.pl;
  • certyfikaty następujących instytucji:

czytaj dalej...

Pisemne oświadczenie upoważniające wyznaczoną osobę do uzyskania informacji na temat stanu i przebiegu Twojej sprawy. Zakres upoważnienia obejmuje tylko dostęp do informacji. Dlatego nie należy go utożsamiać z pełnomocnictwem

czytaj dalej...

Aktualny dokument wydawany przez urząd stanu cywilnego tj. nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku, potwierdzający zawarcie związku małżeńskiego. W przypadku aktów stanu cywilnego wydanych poza granicami Polski, konieczne będzie złożenie również tłumaczenia przysięgłego tego dokumentu.

czytaj dalej...

Mąż lub żona.

czytaj dalej...

Dokument wydawany przez urząd stanu cywilnego, potwierdzający fakt narodzin. Jeśli dokument został wydany poza granicami Polski, należy złożyć także tłumaczenie aktu przez tłumacza przysięgłego.

czytaj dalej...

Dokument świadczący o pokrewieństwie, na przykład akt (świadectwo) urodzenia, małżeństwa itp. W Polsce takie dokumenty wydaje urząd stanu cywilnego. Jeśli dokument został wydany poza granicami Polski, należy złożyć także tłumaczenie aktu przez tłumacza przysięgłego.

czytaj dalej...

Dokument wydawany przez urząd stanu cywilnego, potwierdzający zawarcie związku małżeńskiego. Jeśli małżeństwo zostało zawarte poza granicami Polski, należy złożyć także tłumaczenie aktu przez tłumacza przysięgłego.

czytaj dalej...

Strony