Продовження строку дії документів та легальності перебування

Кого це стосується?

Якщо Ви маєте громадянство України та перебуваєте в Польщі на підставі одного з нижчевказаних документів і термін дії цього документа закінчився би з 24.02.2022 року, цей документ буде продовжено згідно з Законом на період:

  • Національна віза — до 31.12.2022 року
  • Дозвіл на тимчасове перебування — до 31.12.2022 року
  • Посвідка на перебування — на 18 місяців
  • Польській документ, що підтверджує особу — на 18 місяців
  • Документ “Згода на толерантне перебування” — на 18 місяців

Якщо Ви маєте громадянство України і останній день дозволеного терміну перебування в Польщі:

  • на підставі Шенгенської візи, що видана польським органом,
  • на підставі візи, що видана іншою країною Шенгенської зони,
  • на підставі документа, що дає право на перебування про який йдеться в ст. 1 п. 2 л. а розпорядження Ради (WE) № 1030/2002 від 13 червня 2002 року, що встановлює єдиний зразок документів, які дають право на перебування для громадян третіх країн (Офіційний вісник ЄС Л 157 від 15.06.2002, стор. 1 з пізн. зм.), виданого відповідним органом іншої країни Шенгенської зони, або іншого документа, що дає право на перебування виданого органом цієї країни і який дає право подорожувати територією інших країн цієї зони,
  • у рамах безвізового режиму,

випадає у період з 24.02.2022 року і Ви перебували в Польщі перед цим днем, Ваше перебування вважається легальним у період на 18 місяців.

Що Вам необхідно робити?

Вам немає необхідності оформляти жодних документів.

Вам немає необхідності міняти документи, тому що вони продовжені на підставі дії положень Закону.

Посвідка на перебування і національна віза у період продовженого терміну дії не дає права перетину кордону.

Продовження термінів на виїзд з Польщі

Продовжено згідно з Законом на 18 місяців також що припадають з 24.02.2022 року:

  • терміни залишити територію Польщі, що виникають з остаточного рішення про відмову надання дозволу
  • терміни добровільного повернення, що виникають з остаточного рішення про зобов'язання до повернення
Чи була ця сторінка корисною?

Виправити помилку / Дайте свої коментарі

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

FAQ

Де та як Ви можете заявити про Ваше перебування в Польщі?

Якщо Ви маєте громадянство України та Ви в'їхали до Польщі з 24 лютого 2022 року та плануєте залишитися в Польщі, Вам немає необхідності реєструвати Ваше перебування. Ви будете перебувати легально в Польщі 18 місяців з 24.02.2022 року. Ви можете подати заяву з метою отримання номеру...

czytaj całą odpowiedź...

Як легалізувати перебування біженця, який не має документів (без паспорта, без документа, що підтверджує особу)?

- Як отримати статус біженця? Чи необхідно Вам звертатися до органів з метою отримання статусу біженця?

  • громадяни України та один з подружжя громадян України, які має громадянство іншої крани, що приїхали до Польщі з України з 24.02.2022 року і хочуть залишитися в Польщі...
czytaj całą odpowiedź...

Чи необхідно Вам звернутися до органів з метою отримання штемпеля, що підтверджує перетин кордону, якщо Ви не отримали штемпеля/посвідчення на кордоні?

Немає такої необхідності. Якщо Ви не маєте штемпеля, що підтверджує перетин польського кордону або посвідчення про перетин кордону з 24.02.2022 року, Вам необхідно звернутися з метою...

czytaj całą odpowiedź...

Як можна працевлаштувати біженців?

Роботодавець повідомляє районний центр зайнятості про намір доручення праці громадянину  України протягом 14 днів від дня працевлаштування. Повідомлення необхідно вислати в електронному вигляді за допомогою...

czytaj całą odpowiedź...