Najprostszym sposobem otrzymania takiego dokumentu jest wygenerowanie go bezpłatnie na e-Urząd Skarbowy. Jeśli posiadasz indeks elektroniczny oznacza to, że masz również profil zaufany a ten jest wystarczający, aby uzyskać zaświadczenie o dochodach i inne dokumenty w szybki i prosty sposób przez internet. Pamiętaj jednak, aby przekierować takie elektroniczne zaświadczenie do tutejszego urzędu (jeśli wymagane w procedurze toczącej się przed Wojewodą Wielkopolskim) za pośrednictwem e-puap.
Studia/nauka/badania naukowe
Wniosek o pobyt czasowy należy złożyć dla każdego członka rodziny oddzielnie: dla osoby studiującej w Polsce będzie to wniosek o pobyt czasowy ze względu na studia, dla członków rodziny wniosek o pobyt czasowy w celu połączenia z rodziną (ten sam formularz wnioseku, ale ze wskazaniem innego - właściwego celu pobytu). Do każdego wniosku należy złożyć odrębny komplet dokumentów, oddzielne opłaty skarbowe za każdy wniosek.
Nie. Dokumentami potwierdzającymi miejsce zamieszkania są np. umowa najmu lub oświadczenie o zapewnieniu miejsca zamieszkania. W przypadku ubiegania się o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy z uwagi na studia wystarczy przedłożyć oświadczenie o kosztach zamieszkania.
Nie. Dopiero jako absolwent szkoły policealnej będziesz miał pełen dostęp do rynku pracy.
Nie. Dokumentami, które mogą potwierdzić posiadanie środków na utrzymanie przez studenta są czeki podróżne, zaświadczenie z banku o limicie na karcie kredytowej, zaświadczenie z banku, którego siedziba mieści się w Polsce, o posiadanych środkach finansowych, potwierdzenie otrzymywanego stypendium lub zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków.
Zezwolenie będzie mogło zostać udzielone na okres studiów przedłużony o 3 miesiące.
Procedurę ubiegania się o udzielenie zezwolenia na pobyt stały dla posiadaczy Karty Polaka znajdziesz TUTAJ.
Długość postępowania o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy zależy od tego, czy wniosek nie będzie zawierał braków formalnych oraz, czy będą dołączone dokumenty potwierdzające spełnienie wszystkich warunków udzielenia zezwolenia.
Możesz ubezpieczyć się poprzez złożenie wniosku do NFZ o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Wystarczy dokument potwierdzający legalny pobyt na terytorium RP (np. wiza, karta pobytu).
Możesz również skorzystać z komercyjnych ubezpieczeń pokrywających koszty leczenia na terytorium RP.
Tak. Aby przekwalifikować wniosek należy złożyć pisemne oświadczenie o zmianie celu pobytu na studia.
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »