Zaczynasz lub kontynuujesz studia w Polsce? Przeczytaj koniecznie!

Nowy rok akademicki - aktualizacja dokumentów

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim, przypominamy, że do wniosków złożonych i nie rozstrzygniętych decyzją przed upływem obecnego roku akademickiego, konieczne będzie złożenie aktualnych dokumentów potwierdzających:

Pełna informacja dotycząca procedury udzielania zezwoleń na pobyt czasowy dostępna jest TUTAJ.

Spotkanie informacyjne MS TEAMS

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym online dla studentów uczelni w Polsce 26 września 2023 o godz. 9:00, które ułatwi zrozumienie przebiegu procedury, wymaganych dokumentów oraz wskaże jakie są najczęściej popełniane błędy w toku postępowania.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim i angielskim. Formularz zgłoszeniowy oraz pełen komunikat na ten temat dostępny jest TUTAJ.

Punkt Informacyjno-doradczy dla studentów

Zapraszamy również studentów studiów stacjonarnych i pracowników akademickich wszystkich uczelni w Poznaniu do naszego specjalnego punktu informacyjno-doradczego.

Dyżury odbywają się w każdą środę w godzinach 8-16 w Welcome Centre Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (UAM) przy ulicy św. Marcin 78 (róg z ul. Kościuszki).

Podczas dyżurów studenci studiów stacjonarnych, a także doktoranci i pracownicy naukowi uczelni mogą:

  • umówić się na wizytę złożenia wniosku o pobyt czasowy
  • uzyskać informacje z zakresu legalizacji pobytu,
  • uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosków.

Punkt powstał  w związku z realizacją działań informacyjno-doradczych w ramach projektu pn. "Wielkopolska - Wspólna Przyszłość", współfinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji i będzie otwarty tylko do końca grudnia br.

Studiujesz? Przeczytaj Poradnik UDSC

Ponadto, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez Urząd do Spraw Cudzoziemców, gdzie znajdują się różnorodne informację związane z legalizacją pobytu cudzoziemców studiujących w Polsce.

Uczelnie szczególnie zachęcamy do skorzystania z tego kompendium wiedzy np. w zakresie przyjmowania studentów realizujących programy studiów w ramach projektów unijnych i kontynuują w Polsce studia rozpoczęte w innym kraju UE.

Więcej na temat poradnika - TUTAJ.

Zgłoś błąd na tej stronie / Przekaż uwagi

CAPTCHA
To zadanie sprawdza, czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Przekaż uwagi