Komunikaty

Awaria systemu kolejkowego

19.04.2024

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (awaria systemu), od dnia 19 kwietnia 2024 r. do odwołania, usługa internetowej rezerwacji wizyty w urzędzie jest niedostępna. Mogą też występować problemy z obsługą rezerwacji w delegaturach w Kaliszu i w Koninie.

Za utrudnienia przepraszamy!

Dodatkowy punkt podawczy w kwietniu w siedzibie Wydziału Spraw Cudzoziemców w Poznaniu - AKTUALIZACJA

05.04.2024

Uprzejmie informujemy, że od 18 kwietnia 2024 r. ulegają zmianie godziny otwarcia punktów podawczych w siedzibie Wydziału Spraw Cudzoziemców przy placu Wolności 17.

Godziny otwarcia punktu podawczego na Sali A od 18 kwietnia 2024 r.

od poniedziałku do piątku od 8:15 do 15:15

Godziny otwarcia dodatkowego punktu podawczego na Sali Obsługi B:

poniedziałki: od 9:30 do 15:15,

wtorek-piątek: od 8.15 do 15.15

Zapraszamy studentów i pracowników uczelni do naszego punktu informacyjno-doradczego w Welcome Centre UAM

21.03.2024

Zapraszamy studentów studiów stacjonarnych oraz pracowników akademickich wszystkich uczelni w Poznaniu do naszego specjalnego punktu informacyjno-doradczego.

Dyżury odbywają się w każdą środę w godzinach 8-16 w Welcome Centre Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (UAM) przy ulicy św. Marcin 78 (róg z ul. Kościuszki).

Podczas dyżurów studenci studiów stacjonarnych, a także doktoranci i pracownicy naukowi uczelni mogą:

Zmiana w sposobie rejestracji – odbiór dokumentów wydawanych obywatelom UE i Wielkiej Brytanii, polskiego dokumentu podróży oraz polskiego dokumentu tożsamości

19.03.2024

Uprzejmie informujemy, że od 19 marca 2024 r. nastąpi zmiana w sposobie rejestracji na wizyty celem odbioru dokumentów wydawanych ob. Unii Europejskiej oraz członków ich rodzin, beneficjentów Umowy Wystąpienia Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz członków ich rodzin, a także odbioru polskich dokumentów podróży i polskich dokumentów tożsamości.

Aby odebrać jeden z ww. dokumentów zarezerwuj wizytę na naszej stronie.

Jak skorzystać z nowej funkcji?

Utrudnienia w dostępie do Infolinii Wydziału - 13.03.2024

12.03.2024

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianami organizacyjnymi, jutro tj. 13.03.2024r. mogą występować ograniczenia w dostępie do Infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców. 

Zachęcamy w tym dniu do wysyłania zapytań za pośrednictwem naszych formularzy kontaktowych.

Planujemy przywrócenie pełnej funkcjonalności w dniu 14.03.2024r.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zmiany w systemie rezerwacji wizyt - Piła

12.03.2024

Uprzejmie informujemy, że rezerwacja wizyt na osobiste złożenie wniosku w delegaturze w Pile nie będzie dostępna do 25.03.2024 r.

Jeżeli nie ma możliwości złożenia wniosku osobiście do ostatniego dnia legalnego pobytu, dla zachowania terminu wniosek należy przesłać w wersji papierowej pocztą. Adresy znajdują się tutaj: https://migrant.poznan.uw.gov.pl/pl/dane-kontaktowe

Liczy się data nadania korespondencji w placówce pocztowej.

Wydłużenie okresu legalnego pobytu obywateli Ukrainy objętych ochroną czasową

23.02.2024

Uprzejmie informujemy, że legalny pobyt obywateli Ukrainy (i określonych członków ich rodzin), którzy w okresie od 24 lutego 2022 r. przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy, został przedłużony do 30 czerwca 2024 r.

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, okres pobytu obywateli Ukrainy (i określonych członków ich rodzin) weszła w życie 22 lutego br.

Wstrzymanie rozpatrywania wniosków o przyznanie świadczeń pieniężnych dla posiadaczy Karty Polaka

16.01.2024

Informujemy, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wstrzymał rozpatrywanie wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka osiedlających się w Polsce, które zostały złożone począwszy od dnia 16 stycznia 2024r. 

Handel Ludźmi To Przestępstwo! Jesteś ofiarą lub świadkiem handlu ludźmi?

11.01.2024

Pamiętaj, że na każdym kroku możesz stać się ofiarą handlu ludźmi. Zwróć uwagę, że jeżeli ktoś:

  • zabrał Ci paszport lub dokument tożsamości,
  • bije Cię, grozi Ci lub szantażuje,
  • nie wypłaca należnego Ci wynagrodzenia, zmusza Cię do mieszkania lub pracy w nieludzkich warunkach, zmusza Cię do prostytucji, kradzieży, żebrania,

to oznacza, że możesz być ofiarą przestępstwa handlu ludźmi.

Wdrażamy nową e-usługę: rezerwacja wizyt na odciski online

17.11.2023

Miło nam poinformować, że od 23.11.2023 udostępniamy nową funkcjonalność  - usługę rezerwacji wizyt na pobranie odcisków linii papilarnych za pomocą interfejsu do sprawdzania stanu sprawy. Wdrożenie takiej formy umawiania wizyty w celu pobrania odcisków linii papilarnych zastąpi dotychczasowy wariant rezerwacji wizyt za pośrednictwem Infolinii Wydziału. Nowa usługa jest łatwo dostępna i intuicyjna w obsłudze, więc możesz w prosty sposób skorzystać z niej samodzielnie.

Zalety nowej funkcji:

Strony