Duplikat wizy

Kiedy powinienem złożyć wniosek?

Zgubiłeś paszport lub musiałeś go wymienić, a miałeś w nim ważną wizę?

Możesz złożyć wniosek o wydanie duplikatu wizy wydanej przez polskiego konsula, jeżeli utraciłeś lub wymieniłeś swój paszport, a była w nim wklejona ważna wiza pobytowa

Duplikat wizy to dokument wydany na ten sam okres, na który była wydana wiza w poprzednim paszporcie.

Nie ma oficjalnego formularza wniosku o duplikat wizy, ale przygotowaliśmy dla Ciebie wzór takiego pisma. Pobierz tutaj.

Gdzie mogę złożyć wniosek?

Wniosek możesz złożyć osobiście w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Poznaniu lub w jednej z delegatur urzędu. Jeżeli nie będziesz miał możliwości złożenia wniosku osobiście, prześlij wniosek w wersji papierowej pocztą.

Jakie dokumenty muszę dołączyć do wniosku?

Co powinienem wiedzieć?

Pamiętaj, że możemy wydać duplikat wizy tylko wtedy, gdy wiza była wydana przez polskiego konsula. Jeśli wizę wydały władze innego kraju, nie otrzymasz u nas duplikatu takiej wizy.
Po sprawdzeniu dokumentów wydrukujemy duplikat Twojej wizy. W chwili złożenia wniosku otrzymasz hasło i login do aplikacji, w której na bieżąco aktualizowane są postępy postępowania i gdzie możesz sprawdzić, czy została wydrukowana naklejka wizowa, która jest już gotowa do odbioru. Na stronie internetowej znajdziesz też informację o miejscu odbioru wizy. Sprawdzisz status swojej sprawy TUTAJ
Czy ta strona była przydatna?

Zgłoś błąd na tej stronie / Przekaż uwagi

CAPTCHA
To zadanie sprawdza, czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Przekaż uwagi